Lampa z abażurem – moda wraca do wnętrz!


Autor: Kamila PorębaAbażur do niedawna poszedł w odstawkę, na rzecz nowoczesnego oświetlenia, na przykład halogenowego. Klasyczne dodatki, jeszcze do niedawna nie były używane. Jak jest dziś?. 

Otóż obecnie moda na klasykę powraca i to z wielkim hukiem! Oczywiście wiele zależy od gustu danej osoby i od tego w jakim klimacie najlepiej się czuje. Jedni czują energię i czują się dobrze w nowoczesnych, modernistycznych wnętrzach, inni z kolei lubią przytulne, klasyczne wnętrza.
Jeżeli chcemy postawić na klasykę i miłą atmosferę w naszym domy, dobrym wyborem będzie lampa z abażurem. Abażury do lamp wprowadzają świetny, można powiedzieć trochę „tajemniczy” klimat w pomieszczeniach. Wszystko dzięki konstrukcji abażuru – światło pada jednolitym strumieniem – w górę oraz w dół, oświetlając jedynie dane miejsce, a na resztę pokoju dając lekką delikatną poświatę. Światło dzięki abażurowi jest nieinwazyjne, nie świeci nam prosto w oczy, nie przeszkadza. Abażury idealnie nadają się, by stworzyć przyjemny wieczorny klimat, na przykład do oglądania TV, czy do grania w karty ze znajomymi.
Jakkolwiek, abażur nadaje się również do oświetlenia sufitowego i innych rodzajów światła w pomieszczeniu. Na przykład poniższy abażur idealnie nadaje się do oświetlenia salonu – nowoczesna klasyka w dobrym guście. Jednocześnie jako abażur nawiązuje do klasyki, z drugiej strony, wygląd oraz kształt i kolor są nieco nowoczesne. Zatem poniższy abażur nada się do każdego rodzaju wnętrza.Abażur na suficie pozwala w odpowiedni sposób rozprowadzić światło na całe wnętrze. Na to, w jaki sposób światło będzie rozprowadzane, wpływa również dobór koloru abażuru. Abażur działa troszkę jak „filtr” światła i w zależności od koloru nada ma cieplejszą, bądź chłodniejszą barwę, jeżeli w ten sposób będziemy chcieli to zrobić. Wpływ na barwę światła ma także oczywiście żarówka – tutaj też mamy do wyboru światło zimne lub ciepłe.

Abażur świetnie nadaje się również na lampę podłogową do salonu. Lampy podłogowe od dawna są modne – praktycznie w każdym salonie dzisiaj ustawiona jest taka lampa, najczęściej w okolicy kanapy. Innym rozwiązaniem są kinkiety nad kanapę – można zakupić kinkiety regulowane (świetnie sprawdzają się również w sypialni nad łóżkiem) – można dowolnie kierować ich strumieniem światła.

Abażur daje wiele możliwości, tym bardziej, że oczywiście dostępnych jest wiele wzorów i kolorów. Są i takie które pasują również do nowoczesnego wnętrza – dużo zależy od materiału, z jakiego abażur został wykonany. Planując oświetlenie w domu warto zastanowić się nad lampami z abażurem.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej kolekcji - abażury do lamp - bądź zawsze na czasie
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque