Wypadające włosy przyczyny – poradnik eksperta


Autor: Anna BosekWypadanie włosów jest zupełnie normalnie. Jeśli jednak wypada ich zbyt wiele należy znaleźć przyczynę tej przypadłości i odpowiednio zareagować.Wypadanie włosów nie jest w żaden sposób związane z  ich grubością czy rodzajem. Każdego dnia wszystkim wypadają włosy i jest to naturalne zjawisko, związane z wznowieniem cyklu ich wzrostu - każdy człowiek traci dziennie średnio 100 włosów.
Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nadmiernego wypadania włosów można się spodziewać w określonych sytuacjach życiowych i porach roku. O wiele więcej wypadać ich będzie jesienią i zimą lub po narodzeniu dziecka i w okresie karmienia przez kobietę piersią. W tych sytuacjach należy po prostu przeczekać ten trudny dla włosów czas, wzmacniając organizm naturalnymi witaminami.

Nadmierne wypadanie włosów

Co jednak zrobić, jeśli włosy wypadają przez długi czas? Przede wszystkim trzeba postarać się odnaleźć przyczynę tego stanu, by móc odpowiednio zareagować.
Przyczyną nadmiernego wypadania włosów mogą być:
  • zaburzona gospodarka hormonalna,
  • stres,
  • zły cholesterol,
  • przyjmowane leki,
  • nadużywanie urządzeń grzejących (suszarki, prostownicy).
Aby przywrócić włosom dobrą kondycję i ograniczyć ich wypadanie należy stosować specjalne odżywki wzmacniające ich strukturę, spożywać dużo witamin i wzbogacić swoją dietę o cenne składniki odżywcze, pamiętać o użyciu specjalnego serum podczas suszenia czy prostowania.
Jeśli zauważyłaś, że włosy wypadaję w nadmiernej ilości przez dłuższy okres, zastosuj specjalną kurację przeciw wypadaniu włosów. Niektóre kuracje zawierają witaminy, które wspomagają porost włosów. Udaj się w tym celu do apteki, a jeśli to nie pomoże, skonsultuj się z dermatologiem.
Nawet jeśli wypada ci więcej włosów niż zazwyczaj, nie zmieniaj częstotliwości mycia głowy. Używaj nadal szamponu i maski dobranej do natury twoich włosów oraz spłukuj je obficie wodą, aby ich nie obciążać.


Przeczytaj więcej porad związanych z pielęgnacją włosów i skóry głowy https://www.jeanlouisdavid.pl/eksperci
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie