Jakie znamy przesądy ślubne? Czy nadal mają na nas wpływ?


Autor: Iwona NiebudekTak naprawdę to nie wszyscy z nas wierzą w przesądy. Bardzo często z przesądów się śmiejemy oraz podchodzimy do niego z tak zwanym przymrużeniem oka. A jak się do tego mają przesądy ślubne?


Jakie znamy przesądy ślubne?
Tak naprawdę to nie wszyscy z nas wierzą w przesądy. Bardzo często z przesądów się śmiejemy oraz podchodzimy do niego z tak zwanym przymrużeniem oka.
Jednak przesądy ślubne mają to do siebie, że podchodzimy do nich wręcz przeciwnie, czyli na poważnie. Myślę, że jest to związane z tym, że ślub i wesele ma się z reguły raz w życiu i tak naprawdę chcemy by ten dzień był szczególny. Marzymy, aby wszystko udało się zgodnie z naszym planem oraz wszystko poszło po naszej myśli. Nerwowo przed ślubem zaczyna się robić u każdej Panny Młodej jak i także u każdego Pana Młodego. Czy chcemy czy nie denerwować się będziemy i to samej ceremonii. Podchodzimy jednak do tematu przezornie i wolimy uważać na wszelkie rodzaju przesądy ślubne.

Suknia Ślubna
Zdecydowanie najpopularniejszym przesądem ślubnym jest przesąd, który mówi o tym, że Panna Młoda nie powinna się pokazać w sukni ślubnej swojemu przyszłemu mężowi. Dlaczego nie powinno się tego robić? Nie powinno się tego robić, ponieważ może to przynieść pecha.

Co do sukienki to jeszcze mamy do czynienia z innym przesądem. Przyjęło się, że Panna Młoda pod żadnym pozorem nie powinna szyć sobie samodzielnie ślubnej sukienki.
Dodatkowo swojej sukienki ślubnej Panna Młoda nie powinna przymierzać zbyt często oraz bez żadnego ważnego powodu. Również to może przynieść pecha. Najlepiej bowiem sukienkę ślubną przymierzać tylko i wyłącznie do przymiarek

Obuwie Panny Młodej
Mamy także przesądy ślubne związane z obuwiem Panny Młodej.
Panna Młoda powinna swoje buty do ślubu położyć na parapecie tak, aby dosłownie wleciało do nich szczęście. Za nieszczęśliwe obuwie u Panien Młodych uchodzą buty mniej zabudowane, na przykład z otwartymi palcami.


Data ślubu
Bardzo znanym przesądem ślubnym są także miesiące.
Mówi się, że zdecydowanie miesiącami najlepszymi na wzięcie ślubu są wszystkie miesiące, które w swojej nazwie mają literkę „R”. Jest to na przykład październik, wrzesień, sierpień czy też marzec. Jeśli jesteśmy już przy datach to absolutnie nie powinniśmy brać ślubu pierwszego kwietnia. Unikać należy także takich okresów jak listopad, maj, okres Wielkiego Postu czy też okres adwentu.
Według przesądów ślubnych największe szczęście czeka nowożeńców, którzy pobiorą się w czasie świąt Wielkanocy czy też świąt Bożego Narodzenia.


Wyróżniamy także przesądy ślubne, które dotyczą bezpośrednio welonu.
Welon jest niezaprzeczalnie ozdobą bardzo piękną. Nie podlega to najmniejszym wątpliwościom. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że welon może nam przysporzyć masę problemów. Zdecydowanie źle jest gdy Panna Młoda się potknie o swój welon. Zatem druhny muszą Panny Młodej pilnować, aby nie zahaczyła o welon. Dodatkowo Panna Młoda nie powinna się za siebie oglądać i to pod żadnym pozorem.


Także piękną ozdobą są perły.
Do stylizacji ślubnej perły pasują i to zdecydowanie. Jednak znajdziemy także przesąd mówiący o tym, że pod żadnym pozorem Panna Młoda nie powinna prawdziwych pereł na ślub zakładać.


Bukiet i związane z nim przesądy
Należy się dowiedzieć jak powinien wyglądać bukiet dla Panny Młodej tak, aby nie popełnić jakiejś wpadki jeśli chodzi o przesądy ślubne. Zdecydowanie kolczaste róże nie mogą znajdować się w bukiecie ślubny. Gdy jednak Panna Młoda chce, by jej bukiet składał się właśnie z róż to zdecydowanie muszą być one krótko przycięte oraz usunięte powinny z nich być wszelkie kolce. W ogóle to przy wyborze bukietu ślubnego powinniśmy pamiętać o tak zwanej mowie kwiatów. Niewiarę w prawdziwe uczucie symbolizują krokusy oraz bratki. Zaś idealne mogą być konwalie, które symbolizują urodę oraz piękno Panny Młodej czy też hiacynt, który z kolei oznacza przywiązanie Młodej Pary do siebie. 

Czy będziemy wierzyć w przesądy ślubne zależy tylko i wyłącznie od nas. Możemy sobie wierzyć bądź nie. Ja osobiście wychodzę z założenia, że przezorny powinien być zawsze ubezpieczony.
A jak to wygląda u Was ?

Portal Weselno Ślubny - Ekskluzywny ślub.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie