Żyj w zgodzie z naturą


Autor: Barbara Lisowska


Codzienne życie prowadzone jest w stałym pośpiechu. Taki tryb funkcjonowania współczesnego człowieka nie wróci już raczej do punktu wyjściowego, lecz będzie się pogłębiał ku tempu jeszcze szybszemu. Oznacza to konieczność sięgania po proste, gotowe rozwiązania w takich aspektach jak żywienie, komunikacja, kosmetyki. Gotowe, czyli wysokoprzetworzone i naszpikowane mało korzystnymi dla zdrowia składnikami. Zyskują na tym koncerny, zwiększające sprzedaż. Traci zdrowie i uroda. 
Jak więc możemy pomóc sobie oraz otaczającemu nas środowisku? Jak żyć w zgodzie z naturą i zamienić chemiczne produkty na ich naturalne odpowiedniki?

Natura w cenie

Nie powinno więc nikogo dziwić, że w takiej sytuacji ogromnie na znaczeniu zyskują produkty oparte o naturalne składniki i tradycyjne receptury. Szczególnie zaś widać to na przykładzie kosmetyków i środków do pielęgnacji. Najlepiej, jeśli produkty te są wykonane własnoręcznie z osobiście wybranych składników. Wtedy można mieć pewność co do ich walorów i wartości prozdrowotnych.

Co szczególnie istotne nawet przy bardzo intensywnym tempie współczesnego życia nie potrzeba wiele, bo jedynie kilka chwil, aby samemu przygotować produkty oparte o naturalne składniki. Dobrym zilustrowaniem takiego działania może tutaj być balsam do ciała. Aby przygotować go w domowych warunkach wystarczy zakupić naturalne oleje, pozyskiwane np. z kokosa, kakaowca i innych roślin. Następnie, w odpowiednich proporcjach, zmieszać je w czasie ich delikatnego podgrzewania.

Efekt końcowy, w postaci gotowego do użycia balsamu, zadowoli każdego miłośnika natury.

Pranie bez chemii

Podobnie można postąpić z tak prozaiczną czynnością jaką jest pranie. Wykorzystując popularne, dostępne od ręki, składniki można uzyskać środki, które upiorą nawet najbardziej uciążliwe plamy. 

Borax, soda oczyszczona, kwasek cytrynowy - te środki, które z powodzeniem można znaleźć w każdym domu, wystarczą aby cieszyć się czystymi i pachnącymi ubraniami bez fosforanów i azotanów.

zobacz również: zdrowie i uroda - porady i ciekawostki
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!